Zpět nahoru
Detail státu

Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty - transparent

Vyhledávání zájezdu
Select country and destination
Rozšířené hledání

Nabízíme 332 ubytovacích kapacit za cenu 6 490 Kč - 977 500 Kč.

Destinace:

 

DOVOLENÁ  SPOJENÉ  ARABSKÉ  EMIRÁTY 2012

Spojené arabské emiráty vznikly v r. 1971 spojením 7 emirátů

ABU DHABI, UMM AL QAIWAIN, DUBAI, SHARJAH, AJMAN,  RAS AL KHAIMAH na západní straně do Perského zálivu a  FUJEIRAH na východní straně do Ománského zálivu.

Zemi stmelil vládce šejk Zayed. Dnes žije v SAE cca 6 MIL. obyvatel. Ze všech obyvatel SAE tvoří 80% cizinci různých národností a z nich 80% jsou Indové. Z chudinských čtvrtí vyrostly moderní a luxusní hotely, obrovské mrakodrapy, kdy každý je ojedinělý, nenajdete zde dva stejné mrakodrapy, každý je originál. Emiráty se rozrostly do jedné z nejbohatších zemí světa, což je vidět na každém kroku. Ropa a zlato tu teče proudem. Zhruba 95% území je pokryta pouští xxxxx, a proto také většina obyvatel žije na pobřeží.  

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY jsou zemí šejků, bohatství, luxusu, zlata a luxusních aut – země, o které se vám nezdá.  Z Prahy do Dubaje trvá let zhruba 6 hodin. Posun času je zde + 3 hodiny (v době letního času + 2 hodiny). SAE leží na východní části Arabského poloostrova, sousedící s Ománem a Saudskou Arábií.

Obyvatelé přijali v 8. stol. islámskou víru a islám zde zůstal hlavním náboženským vyznáním dodnes. ISLÁM nedovoluje pít muslimům alkohol, ten se podává pouze ve větších hotelích nebo specializovaných prodejnách a navíc v omezené míře. V supermarketech nekoupíte žádný alkohol, pouze NEALKOHOLICKÉ PIVO s O% alkoholu.

V SAE je téměř nulová kriminalita, Emiráty jsou velmi bezpečnou zemí.

POČASÍ: SAE je celoročně vysoká vlhkost vzduchu a teplo je tu po celý rok. Nejmírnější počasí je od listopadu do dubna, v létě dosahují teploty až 50 st. ve stínu. Jsou zde dost časté pouštní bouře.

VÍZUM: je požadováno a pas musí mít platnost min. 6 měsíců po návratu. Pozor na izraelské razítko v pasu, nevpustí vás do země.

LETIŠTĚ: v SAE je několik mezinárodních letišť – Dubaj, Abu Dhabi, kam nově létá přímá linka ČSA z Prahy

MĚNA: je DIRHAM, který je od r. 1983 vázán na USD. Kurz vychází přibližně 4,50 Dhm/Euro  a  3,60 Dhm/USD.

 

DUBAJpřezdívána BENÁTKY PERSKÉHO ZÁLIVU, je synonymem bohatství, luxusu, konzumu a často se označuje jako město zlata, nákupní či golfový ráj. Dubaj má největší příjmy z těžby ropy, v posledních letech jsou to však obrovské příjmy z turismu. Ve velkém se staví obrovské a luxusní hotely. Dubaj provozuje vlastní aerolinky Emirates.       Dubaj chce držet prvenství na světě snad ve všem, na co si vzpomenete. Jako prvním byl hotel BURJ AL ARAB postavený ve tvaru plachetnice na umělém ostrově. V zemi pouště si můžete i v největším horku zalyžovat na uměle vytvořené sjezdovce v krytém lyžařské areálu SKI DUBAI. Staví se umělé ostrovy ve tvaru PALEM, nejvyšší budova světa věž BURJ KHALIFA vysoká 828 m. Plánuje se výstavba prvního podvodního hotelu na světě.

Dubaj je směsicí množství mrakodrapů, z nichž je každý jedinečný a originál, a městem plným krásných parků.

Dubaj tvoří dvě části – stará část DEIRA a nová část BUR DUBAI, rozdělené kanálem zvaným Creek. V Dubaji najdeme největší tržiště DUBAI OLD SOUK s kořením, ovocem a oblečením, ale také pověstný ZLATÝ TRH – GOLD SOUK.

Nákupní centra v Dubaji rostou jako houby po dešti – NC DUBAI MALL s obřím mořským akváriem nebo NC MALL OF EMIRATES s lyžařskou sjezdovkou.

K Dubaji patří dnes již předměstí JEBEL ALI s nově postavenými hotely, staví se zde další palmový ostrov. Na Bur Dubai navazuje nábřeží JUMEIRAH, nejluxusnější oblast města. Stojí zde nejluxusnější hotely, vily a rezidence. Mezi nejluxusnější patří hotel Burj Al Arab nebo hotel Jumeirah Beach, přezdívaný VLNA. Hned vedle se nachází obrovský aquapark WILD WADI.

Městem Dubaj vede osmiproudá dálnice Sheikh Zayed Road, pojmenovaná po šejkovi, a po obou stranách lemovanou vysokými mrakodrapy. Nelze přehlédnout 39-ti patrovou budovu Dubai World Trade Center, kde sídlí světové firmy. O kousek dál stojí „dubajská dvojčata“ Emirates Towers.                                          

SHARJAHnejbližší emirát k Dubaji a je považován za atraktivní oblast. Sharjah je na jedné straně kulturním centrem SAE, na druhé straně se však v Sharjahu přísně dodržují islámské tradice. Jako v jediném emirátu zde platí absolutní zákaz prodeje a konzumace alkoholu. Ženy se na veřejných plážích nesmí koupat v plavkách, pouze v oblečení. Na hotelových plážích tento příkaz neplatí. Emirát žije těžbou ropy a nově také těžbou zemního plynu. Sharjah má kromě mořských pláží také uměle vytvořenou lagunu s překrásnými plážemi. Sharjah je tvořen z velké části pouští a ve vnitrozemí se nachází oáza AL DHAID.

AJMANnejmenší ze všech emirátů, dříve poklidná rybářská vesnice. Dnes je Ajman prosperujícím emirátem, díky krátké vzdálenosti od Dubaje se zde staví množství bytů a rezidencí. Ceny za ubytování jsou zde nižší a obyvatelé dojíždí do práce do Dubaje. Ajman je také bezcelní zónou. Najdeme zde cementárnu, továrnu na průmyslová hnojiva a spoustu textilních podniků a montují se zde luxusní jachty. V Ajmanu je výrobna dřevěných námořních lodí DHOWS. Pobřeží Ajmanu tvoří bílé písečné pláže a několik luxusních hotelů.

UMM AL-QAIWAIN – je druhý nejmenší emirát, patří k nejchudším a nejméně rozvinutým. Kouzlo Umm al-Qaiwain spočívá právě v jeho „zaostalosti“, žije se zde doposud poklidným a ničím nerušeným životem, dodnes je zde zachován rybolov a pěstování datlových palem. Umm al-Qaiwain je naprostým protikladem nablýskané Dubaje či Abu Dhabí. Umm al-Qaiwain je klidné, tiché turistické letovisko s pěknými plážemi. Největším lákadlem je obrovský vodní park DREAMLAND. V Umm al-Qaiwain je cenný ekosystém mangrovníků.

RAS AL-KHAIMAH (označen RAK) – nejsevernější emirát. Ras al-Khaimah je považován za nejkrásnější emirát s vysokými dunami červeného písku přecházející v úrodnou zelenou rovinu, lemující majestátním pohořím HAJAR. Poušť, moře, hory a úrodné údolí – to je Ras al-Khaimah. Rozlehlé farmy v oblasti Digdaga nedaleko hlavního města zásobují ostatní emiráty ovocem, zeleninou, mlékem i drůbeží. Důležitou roli zde hraje rybolov – místní vody jsou plné tuňáků. Laguna rozděluje město na dvě části – starou a novou část Ras al-Khaimah. Ve staré části se nachází STARÁ PEVNOST, dnes MUZEUM a starý souk, tržiště plné stánků k nákupům. V nové části Ras al-Khaimah je sídlo vládce a úřady.

FUJAIRAHnedaleko hranic s Ománem na východním pobřeží omývané Ománským zálivem, náleží tak k Indickému oceánu. Fujairah přezdívaný „Nevěsta emirátů“ patří k nejkrásnější a nejzajímavější oblasti SAE. Fujairah má nádherné a čisté moře, dlouhé pláže, zelené úrodné plochy obklopené vysokým pohořím HAJAR. Fujairah nabízí také minerální a léčivé prameny či horské vodopády WURAYAH. Na rozdíl od ostatních emirátů zde chybí písečná poušť a jako jediný emirát nemá žádnou ropu. Také hlavní město je rozděleno na dvě části – starou část a novou s důležitým přístavem. Na pobřeží je spousta tržišť s ovocem, zeleninou a především rybí trh, kde ráno rybáři prodávají čerstvě vylovené ryby. Fujairah je vyhledávaný potápěči, neboť se zde nachází pestrý podmořský život.

DIBBAhraniční region zasahující na území Ománu, k návštěvě zde stačí vízum pro vstup do SAE. Nachází se na východním pobřeží stejně jako Fujairah, obklopený horami s krásným mořem a širokými písečnými plážemi. Vhodné pro potápěče.

ABU DHABI je největší, nejlidnatější a také nejbohatší emirát Spojených arabských emirátů. Je to 50.nejdražší město na světě. Nachází se zde sídlo vlády a domov pro šejkovu rodinu.

V Abu Dhabí vládl více jak 30 let, od založení SAE v roce 1974, vládce a první prezident celého státu šejk Zayed bin Sultan Al Nahyan, který zemřel na podzim r. 2004. Vystřídal ho v obou funkcích jeho syn – šejk Khalifa bin Zayed Al Nahyad.

Abu Dhabi avšak zbohatlo zásluhou ropy. Do této doby žili v Abu Dhabi pouze beduíni ve svých obydlích.  Emirát zažíval v té době vzestup díky lovu perel. Lovci perel se potápěli do velkých hloubek a k lovu používali kožené rukavice.

Abu Dhabi za Dubají zaostávalo, což však dnes již přestává platit a do 21. stol. vstupuje se svými ambiciózními megaprojekty, a rádo by se o prvenství s Dubají popralo:

- GRAND MOSQUE SHEIKH ZAYED - největší a nejkrásnější mešita v SAE

- hotel EMIRATES PALACE 6* - luxusní hotel, z velké části postaven z mramoru a ze zlata

- AL DAYR YAS přezdívaná LENTILKA - je budova místní realitní společnosti ve tvaru koule

- CAPITAL GATE je nejšikmější věž na světě (lépe řečeno vlnící se věž) 

- FERRARI WORLD je nově vybudovaný zábavný park s obrovskou červenou střechou s největším znakem Ferrari na světě, je pěkně viditelný při přistávání letadla. Součástí zábavního parku je největší horská dráha na světě, kde musíte používat speciální ochranné brýle, aby vám vzduch nepoškodil zrak, a 70m vysoká věž G Force tower, kde můžete zažít „volný pád“

- okruh FORMULE 1 na Yas Island – první závod se zde jel v r. 2009 a je součástí zábavního parku Ferrari World

- začíná se stavět palmový ostrov SAADIYAT – Ostrov štěstí, počítá se, že by měl být hotov v r. 2018 a již dnes v Abu Dhabí stojí umělý ostrov AL LULU ISLAND

- další plány jsou otevřít GUGGENHEIMOVO muzeum

- staví se LOUVRE ABU DHABI, které by se mělo otevírat v r. 2014 a bude dlouhodobě vystavovat zapůjčené exponáty, především z muzeí v Paříži a ve Versailles. Má být postaven ve tvaru mořské medúzy

- plánuje se výstavba obřího safari v oáze Al-Ainu, kterou rovněž spravuje tento emirát.

- HERITAGE VILLAGE – skanzen historie a tradic emirátu a velká prodejna lidových výrobků od šatů až po vonné oleje, podávají se zde také jídla z regionu - vstup ZDARMA

Město je mimo jiné koncentrací mrakodrapů, dlouhých širokých bulvárů, krásně upravenými zelenými parky, 7 km dlouhou pobřežní promenádou CORNICHE. Městem vede šesti a osmiproudá silnice Z městské strany lemují pobřeží především výškové budovy – nejvyšší současná budova v Abu Dhabi měří 320 m. Najdeme zde spoustu pěkných a luxusních hotelů.

 

 

 

Výsledky hledání
Náš tip
Mangrove by Bin Majid

Mangrove by Bin Majid

Spojené arabské emiráty » Ras Al Khaimah

4231 termínů / 639 Last minute / 1871 First minute

Strava: SN, PL, PP, Al Odlet: PRG, BRQ, VIE, BTS, KTW, KRK Odjezd z: 0 míst

letecky LM FM

Náš tip
Acacia By Bin Majid Hotels & Resorts

Acacia By Bin Majid Hotels & Resorts

Spojené arabské emiráty » Ras Al Khaimah

10087 termínů / 2452 Last minute / 4263 First minute

Strava: SN, PL, PP, Al Odlet: PRG, BRQ, VIE, BTS, KTW, KRK Odjezd z: 0 míst

letecky LM FM

Náš tip
Bin Majid Beach Hotel

Bin Majid Beach Hotel

Spojené arabské emiráty » Ras Al Khaimah

2935 termínů / 573 Last minute / 778 First minute

Strava: SN, PL, PP, Al Odlet: PRG, BRQ, VIE, BTS, KTW, KRK Odjezd z: 0 míst

letecky LM FM

Náš tip
Citymax Al Barsha

Citymax Al Barsha

Spojené arabské emiráty » Dubaj

7445 termínů / 2228 Last minute / 4286 First minute

Strava: SN, PL, PP Odlet: PRG, BRQ, VIE, BTS, KTW, KRK Odjezd z: 0 míst

letecky LM FM

Náš tip
Marjan Island Resort & Spa

Marjan Island Resort & Spa

Spojené arabské emiráty » Ras Al Khaimah

9662 termínů / 2572 Last minute / 4159 First minute

Strava: SN, PL, PP, Al, LAI Odlet: PRG, BRQ, VIE, BTS, KTW, KRK Odjezd z: 0 míst

letecky LM FM

Náš tip
The Cove Rotana Resort

The Cove Rotana Resort

Spojené arabské emiráty » Ras Al Khaimah

6764 termínů / 2361 Last minute / 2163 First minute

Strava: BS, SN, PL, PP, Al, PR Odlet: PRG, BRQ, VIE, BTS, KTW, KRK Odjezd z: 0 míst

letecky vlastní LM FM

Náš tip
Iberotel Miramar Al Aqah

Iberotel Miramar Al Aqah

Spojené arabské emiráty » Fujairah

5379 termínů / 1779 Last minute / 2027 First minute

Strava: SN, PL, Al, UAI Odlet: PRG, BRQ, VIE, BTS, KTW Odjezd z: 0 míst

letecky LM FM

Náš tip
Fairmont Fujairah

Fairmont Fujairah

Spojené arabské emiráty

1880 termínů / 743 Last minute / 256 First minute

Strava: SN, PL, PP, Al Odlet: PRG, BRQ, BTS Odjezd z: 0 míst

letecky LM FM

Náš tip
Jumeriah Rotana

Jumeriah Rotana

Spojené arabské emiráty » Dubaj

1371 termínů / 216 Last minute / 27 First minute

Strava: SN, PL, PP, Al Odlet: PRG, BRQ, VIE, BTS, KTW, KRK Odjezd z: 0 míst

letecky LM FM

Náš tip
Hilton Garden Inn Ras Al Khaimah

Hilton Garden Inn Ras Al Khaimah

Spojené arabské emiráty » Ras Al Khaimah

885 termínů / 294 Last minute / 104 First minute

Strava: SN, PL, PP Odlet: PRG, BRQ Odjezd z: 0 míst

letecky LM FM


další nabídky >