Zpět nahoru
Online odbavení

  

Online odbavení - konec front před dovolenou s Travel servicem

Online odbavení se otevírá 30 hodin před plánovaným odletem a končí 60 minut před plánovaným odletem. Služba je dostupná pouze pro cestující pravidelných letů SmartWings v číselném rozmezí QS1000-1209 a QS1212-1261 a letů partnerských dopravců operovaných touto společností na uvedených letech.

V současné době je omezena na odlety z Prahy. Online odbavení nelze aplikovat pro cestující bez čísla elektronické letenky, skupiny větší než 9 cestujících a cestující vyžadující speciální asistenci na letišti. Dočasně není služba rovněž dostupná pro cestující s dětmi do 2 let věku.

Po úspěšném provedení online odbavení obdrží cestující potvrzující e-mail obsahující palubní vstupenku. Nemá-li cestující žádné zavazadlo k odbavení, může na jejím základě projít přímo do letištního odletového východu.

V opačném případě musí kontaktovat letištní odbavovací přepážku, nebo přepážku „baggage drop-off“, kde nechá své zavazadlo nejprve odbavit. V ojedinělých případech může být cestující vyzván, aby se po svém online odbavení nejprve dostavil na letištní odbavovací přepážku ke kontrole cestovních dokladů.

Je-li služba online odbavení z jakéhokoliv důvodu nedostupná, musí se cestující odbavit na letištní odbavovací přepážce.

odbavit se můžete ZDE

 

__________________________________________________________________________

 

 

 

 

DOVOLENÁ V ŘECKU A ŘECKO LAST MINUTE

ŘECKO  a  ŘECKÉ OSTROVY - Řecko prostě patří mezi nejvyhledávanější dovolenou u českých turistů, Řecko je velmi oblíbená destinace

Řecké ostrovy fascinují svojí rozmanitostí a rozličnými charakteristikami. Jedno z nejhezčích je procestovat Egejskou oblast na jaře, ovívanou lehkým vánkem a kvetoucí krajinou.

V Řecku najdeme ráj na zemi. Všechny ostrovy v Řecku jsou krásné a každý má své vlastní kouzlo. Jsou tak rozdílné, ale dojmy a pocity, které na nás působí, jsou nezapomenutelné. 98% Řeků věří v ortodoxní řeckou církev věrnou apoštolům.

Mezi řecké ostrovy patří:

JÓNSKÉ ostrovy -  LEFKADAKORFUZAKYNTHOSKEFALONIE

EGEJSKÉ ostrovy - THASSOSLESBOSSKIATHOS

KYKLÁDY - MYKONOSSANTORINI

DODEKANÉSKÉ ostrovy - RHODOSKOS, SAMOS 

KRÉTA  a spoustu dalších menších ostrovů 

KEFALONIE – je nejzelenější a nejrozmanitější oblast Řecka. Najdeme zde olivové háje, rozkvetlé keře, pasoucí se kozy a vinařskou oblast. Kefalonie je vonící země s pomerančovníkovými a citrónovníkovými háji. Kouzlo Kefalonie tvoří přírodní krásy, ale také chátrající staré domy a kostely, zarůstající olivovými háji a trním, jsou to pozůstatky po zemětřesení v r. 1953, které až na pár míst na severu udělalo z obyvatel Kefalonie bezdomovce.

Hlavní město Kefalonie – ARGOSTOLI s přístavem a centrem celého ostrova, typicky řecký koloběh života zde plyne pozvolně a klidně.

Nedaleko hl. města Kefalonie v oblasti Katavothres jsou vodní mořské mlýny, jejichž kola pohání mořská voda a několik metrů od břehu mizí v krasové půdě, která stéká do jeskynního jezera  Melissani – je to zvláštní geologický fenomén.

Jeskyně Melissani a jezero Melissani leží ve východní části Kefalonie, je to spíše laguna a voda v jezírku má neskutečně modrou barvu, je to přímo hříčka přírody a turisté se tak mohou na loďkách projet až do středu skalní laguny a pokochat se touto nádherou.

Nedaleko jeskyně Melissani leží další jeskyně - Drogarati (Dračí jeskyně). Hlavní dekorací jsou nádherné, barevné krápníky všech velikostí a vytvářejí výbornou akustiku, proto se zde pořádají hudební koncerty.